O Willi Trebla

Tutaj nikt nie pędzi,
nikt się nie stresuje,
życie płynie tak, jak byśmy sobie tego życzyli,
spokojnie, bez zbędnych emocji,
w harmonii z otaczającym krajobrazem.

Do Państwa dyspozycji oddaliśmy 8 pokoi dwuosobowych. Są przestronne i jednocześnie przytulne, nowoczesność współgra tutaj z historią. Małżeńskie łóżka , możliwość poczęstowania się kawą lub herbatą, to niektóre wygody tego miejsca. Południowy taras zewnętrzny, stanowi doskonałe miejsce do zażywania kąpieli słonecznych lub innych sympatycznych zajęć.

 

Historia

 

Pierwsze wzmianki o Międzygórzu pojawiły się XVI wieku. Znana była początkowo jako osada drwali, górników oraz strażnica łowiecka. W roku 1858 miejscowość staje się własnością księżnej Marianny Orańskiej i to właśnie dzięki niej zaczyna się rozwijać turystycznie. Pod koniec XlX wieku królowało jako centrum sanatoryjno-sportowe. W czasie wojennej zawieruchy na szczęście prawie wszystkie budynki ocalały w stanie nienaruszonym. Po roku 1945 zostały przekazane Funduszowi Wczasów Pracowniczych, po czym znów trafiły do osób prywatnych, dzięki którym wróciły do czasów swojej świetności.

Międzygórze, to kameralna, urokliwa miejscowość położona w Masywie Śnieżnika. Charakterystyczna zabudowa w stylu tyrolskim, górskie potoki, wodospad, liczne szlaki turystyczne zachęcają do odwiedzenia tego klimatycznego miejsca o każdej porze roku. Willa Trebla została zbudowana pod koniec XlX wieku, jest pełna światła, emanuje dobra energią i gościnnością. Obecnie odrestaurowana zachowawczo, ukazuje klimat czasów swojej świetności. Jest wyjątkowo zdobna, posiada wiele tarasów i pięknych drewnianych detali. Idealne miejsce na romantyczny wypad we dwoje, na chwilę zapomnienia lub refleksji. Domowa atmosfera panująca w tym miejscu, pozwala na rożnego rodzaju odstępstwa od przyjętych reguł.

 

Lokalizacja